ALKTUALNOŚCI porozmawiajmy o zdradzie - Instytut Twórczej Integracji

Idź do spisu treści

Menu główne:

ALKTUALNOŚCI porozmawiajmy o zdradzie

12 czerwca 2017   godz. 11.00
________________________________________________________________________________________
Porozmawiajmy o… zdradzie. 
Sympozjum w Wyższej Szkole Humanitas

Skąd bierze się zdrada i czy jest ona wpisana w naturę człowieka? Jak radzić sobie w przypadku, gdy przybiera ona formę chroniczną? Czym jest i jak leczy się seksoholizm? – to tylko część pytań, na jakie odpowiedzą organizatorzy otwartego sympozjum autorskiego Damiana Zdrady pt. „Zdrada o zdradzie. Do czego potrzebne są nam zdrady, czyli spojrzenie psychoterapeuty na problem niewierności.” Wydarzenie dedykowane wszystkim zainteresowanym osobom, zwłaszcza zaś młodzieży szkolnej odbędzie się w poniedziałek 12 czerwca o godz. 11:00 w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.
 
Gdy dwoje ludzi chce być razem, raczej nie zakładają, że w ich związku zagości zdrada. Jednak gdy mija okres fascynacji sobą, gdy idealizacja partnera obecna w zakochaniu przemija, wówczas coś się może zmienić. Może pojawić się ktoś trzeci.  Jeśli było to chwilowe zauroczenie, jeszcze można to jakoś zrozumieć. Ale co wtedy, gdy zdrada przybiera formę chroniczną? Odpowiedzi na to pytanie zawarł w swojej książce „Seksoholizm – perwersja i miłość”, Damian Zdrada – psycholog, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień. Autor będzie gościem otwartego sympozjum zorganizowanego z inicjatywy Instytutu Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz Akademii Rodzinnej Humanitas.
 
- Spotkanie organizowane z autorem w murach Wyższej Szkoły Humanitas będzie okazją do rozmowy na temat, coraz powszechniej występujących w życiu społecznym i rodzinnym, uzależnień behawioralnych, w tym przede wszystkim seksoholizmu. Podczas sympozjum przewidziano m.in. panel dyskusyjny, w którym udział wezmą specjaliści związani z zapobieganiem, reagowaniem i leczeniem tego typu dysfunkcji. Wydarzenie ma formę otwartą i bezpłatną, a do udziału w nim zapraszamy m.in. młodzież, gdyż jednym z poruszanych zagadnień będzie rola edukacji seksualnej w kształtowaniu się psychiki człowieka – mówi Izabela Kieliś, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Humanitas.
 
Rolę moderatora sympozjum oraz dyskusji poświęconej różnorodnym aspektom zdrady i uzależnienia od seksu będzie pełnił dr Aleksander Mańka, terapeuta, ekspert superwizji rodzinnej, profilaktyk systemowy oraz dyrektor Instytutu Pedagogiki WSH. Towarzyszyć mu będą, oprócz Damian Zdrady, dr hab. N. med. Marek Krzystanek – kierownik Kliniki Rehabilitacji Psychiatrycznej Katedry Psychiatrii i Psychoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, lek. med. Roman Wojnar – dyrektor NZOZ Ośrodka Leczenia Uzależnień Podbeskidzie oraz Lech Cierpioł – dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Terapii Uzależnień i Współuzależnienia.
 
Współorganizatorami sympozjum są: Centrum Profilaktyki Systemowej, Instytutu Twórczej Integracji.
 
 
 
Izabela Kieliś
Rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Humanitas
tel. 505 575 128, 32 363 12 30
e-mail: izabela.kielis@humanitas.edu.pl
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego