AKTUALNOŚCI Laboratorium Umiejętności Wychowawczych - Instytut Twórczej Integracji

Idź do spisu treści

Menu główne:

AKTUALNOŚCI Laboratorium Umiejętności Wychowawczych

________________________________________________________________________________________________________
Kolejna edycja Akademii Rodzinnej dla rodziców
pomóżmy dziecku prawidłowo rozwijać się psychicznie i społecznie

   Niebawem rusza kolejna edycja warsztatów dla rodziców. Tym razem, będziemy rozwijać umiejetności rodzicielskie chroniace dziecko przed zakłóceniami jego rozwoju psychicznego. Otaczajaca nas rzeczywistość generuje coraz wiecej zagrozeń dla prawidłowego rozwoju dziecka. 
   Media, cyberprzestrzeń, telefony, tablety, reklamy i inne nowoczesne osiągnięcia cywilizacyjne, nie tylko poprawiają komfort naszego życia, ale stanowią również niebezpieczeństwo, kiedy nadużywa sie ich lub traci kontrolę nad ich znaczeniem. 
  Wszechobecna indoktrynacja ideologiczna, konsumpcyjna, religijna i polityczna, ograniczają dziecku mozliwość rozwijania wolności myśli, otwartości na społeczną rzeczywistość i odnajdywania swojej niezależnej tożsamości w świecie. 
  Chaos informacyjny, niestabilność wartosci moralnych i społecznych oraz napiecia wynikające z niepokoju o bezpieczną sytuację ekonomiczno - bytową rodzin tworzą trudne warunki rozwoju psychicznego dziecka.
    Rodzice małego dziecka sami mają kłopot z poradzeniem sobie z tak niestabilna rzeczywistością społeczną. Nie mamy doświadczeń w tym, jak radzić sobie ze zjawiskami, któe dopiero od niedawna wkroczyły do naszego zycia. Nie nauczono nas jak radzić sobie z ryzykiem nowych uzaleznień (od mediów, zakupów, pracy, hazardu itp), jak zapoboiegać sytuacjom kryzysowym dziecka wynikajacych z jego funkcjonowania w nieznanej do tej pory cyberprzestrzeni, jak pomóc dziecku odnaleźć swoja drogę rozwoju pośród bałaganu wartości i informacji, jak ochronić dziecko przed czynnikami deformującymi jego autonomię, myślenie i doswiadczenia emocjonalne.
   Podczas warsztatów i superwizji rodzinnych, rodzice bedą mieli możliwość rozwijania specjalistycznych umiejetności wspomagajacych ich w ochronie bezpiecznego rozwoju dziecka. Nasi eksperci przedstawią Państwu skuteczne metody wychowawcze, wspomagajace rozwój oraz sposoby na skuteczną ochronę dziecka.

Udział w programie jest nieodpłatny.
Szczegółowe informacje o możliwości uczestnictwa w warsztatach podamy wkrótce.
    ____________________________________________________________________________________

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego